دشت شقایق کالپوش

دشت شقایق کالپوش، بهشت برین استان سمنان

دشت ها و چمن زارها یکی از زیباترین سازه های طبیعت هستند که پناهگاه بسیاری از حیوانات بوده و قشنگترین گل ها و کمیاب ترین گیاهان را در زمین های خود رشد میدهند. طبیعت گردان زیادی در سراسر دنیا علاقه دارند که در فصل های معتدل سال به این نوع مناطق رفته و در میان علف ها چادر برپا کنند. ممکن است حتی تا چند روز و تا زمانی که از آرامش و حس طراوت و تازگی سیراب نشده این منطقه را ترک نکنند. مطمئنا دوری از سرو صدای شهر، پرد کردن ریه ها از هوای پاک و تمیز و استشمام بوی خاک و چمن برایشان لذت بسیاری دارد.

اگر شما هم از این دست گردشگرانی هستید که عاشق طبیعت بوده و با آن یکدل هستید، می توانید در اکثر شهرهای ایران چنین دشت های زیبایی را پیدا کنید. اما بخاطر داشته باشید که با اینکه تعداد آن ها بسیار است، تنها تعداد کمی شان توانسته اند، چنان محبوبیتی کسب کنند که از دیگر شهرها هم بازدید کننده داشته باشند.

دشت شقایق کالپوش هم در زمره چنین مناطقی قرار می گیرد. اگر تنها چند ساعت در میان سبزه زارهای آن قدم بزنید احساس خواهید کرد از تمام مشکلات و غم های خود رها شده و به آرامشی وصف ناپذیر رسیده اید.

این دشت در 12 کیلومتری شهری بنام میامی در شهرستان شاهرود استان سمنان قرار گرفته است. شهری که پر از جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی بوده و از چندین آبشار و جنگل هم برخوردار است. اما در میان همه این جاذبه ها دشت زیبای شقایقش در دل مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار میباشد.

این دشت چه زیبایی بخصوصی دارد و چه موقعی از سال باید به آن سفر کنیم؟

اگر در فصل بهار به سمت کالپوش سفر کنید، در سراسر دشت تضادی زیبا از رنگ های قرمز و سبز خواهید دید. به ویژه اردیبهشت ماه، دقیقا همان زمانی است که در تمامی نقاط آن گل های قرمز رنگ شقایق روییده و جلوه ای رویایی به چمن زار می دهند. تعداد این گل ها آنقدر زیاد میباشد که حتی مردم محلی وارد منطقه شده و تعدادی از آن ها را می چینند تا به خانه شان ببرند.

فصل تابستان هم که می رسد، اینبار نوبت گل های آفتابگردان است که پا به صحنه بگذارند. با گرم تر شدن هوا، به تدریج، گل های شقایق جای خود را به گل های مخملی آفتابگردان می دهند. این گیاهان بلند قد نیز جلوه ای دیگر از زیبایی دشت را نشان داده و سراسر آن را محاصره می کنند. وسعت دشت شقایق کالپوش به ۳۴ هزار هکتار می رسد، اگر در میانه آن بایستید و دور دست ها را بررسی کنید به جز سرسبزی چمن و گل ها هیچ چیز دیگری نخواهید دید.

خلاصه اینکه، اگر قصد دارید سری به سمنان بزنید، بهتر است دیدن این دشت را هم در برنامه خود قرار دهید. بدون شک شما هم هوس خواهید کردید که بساط پیک نیک تان را پهن کرده و از طبیعت بکر آن تعدادی عکس یادگاری بگیرید و خاطره های خوشی برای خود بسازید. در امتداد آن نیز آبشاری زیبا و پارک جنگلی بزرگی قرار دارد که می توانید از دیدن آن ها هم لذت ببرید.

ارسال پاسخ

متن ابزارک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است .

آخرین دیدگاه‌ها

    GDPR