دریاچه سد زمزم

دریاچه سد زمزم

روزهای تعطیل که فرا میرسد بسیاری از ما به دنبال مکانی آرام و زیبا میگردیم تا چند روزی استراحت کرده و از زندگی خسته کننده مان فرار کنیم. در ایران از این دست نقاط کم نیستند، اما برخی از آن ها از چنان زیبایی و طراوتی برخورداراند که باعث می شوند مناطق دیگر در مقابلشان جایی سطحی و پوچ حساب شوند. احتمالا همه شما در مورد سد زم زم چیزهایی شنیده اید و یا حداقل نامش را می شناسید. این سد هم یکی از ده ها جاذبه دیگری است که در مازندران و شهرستان قائم شهر این استان قرار گرفته است. با این که موقع ساخت سد، هیچ هدف زیباسازی و یا تفریحی مورد نظر مسئولین نبوده، اما آن ها دست به خلق چنان پدیده ای زده اند که تماشایش خستگی ناپذیر است.

پشت این سد، دریاچه ای عظیم به وسعت 80 هکتار قرار دارد و محل زندگی تعدادی زیادی از موجودات آبزی است. مهمترین نقطه مثبتی که هم که دارد، آب زلال و آرامش می باشد. مردمی که وارد این منطقه می شوند از دیدن چنین دریاچه پاکیزه ای سرحال شده و قدردان طبیعت می شوند. علاوه بر آن مانعی هم برای اینکه وارد دریاچه شوند، وجود ندارد. اگر به این مکان رفتید، هرچقدر که دلتان بخواهد می توانید شنا و آبتنی کنید.

در دریاچه سد زمزم ماهیگیری کنید

اکثر گردشگرانی که قبلا با سد زم زم فرصت آشنایی یافته اند، مسافرت به این منطقه را بدون همراه داشتن تجهیزات ماهیگیری کاری عبث و بیهوده می دانند. آن ها، قلاب های ماهیگیری خود را به آب انداخته و تا چندین ساعت برای گرفتن بزرگترین ماهی ها با یکدیگر وارد رقابت می شوند. حتی برخی از مسافران، همراه خود نهار نمی آورند که ماهی های تازه ای را که شکار کرده اند کباب کرده و شکم خودشان را سیر کنند.

لذت قایقرانی در دریاچه سد زمزم

عصر که میشود، میتوانید سرگرم یکی از محبوب ترین تفریحات مردم این منطقه شوید. چون این دریاچه بزرگ است، قایقرانی در آن لذت زیادی دارد. تعدادی قایق چهار نفره پدالی در کنار آن قرار گرفته اند که با پرداخت هزینه ای کم برای نیم ساعتی در اختیارتان گذاشته می شود. می توانید با پدال زدن، به همه نقاط دریاچه سرک بکشید و از همه زیبایی های آن بهره ببرید. حتی امکان سوار شدن مسافران به یک کشتی تفریحی بزرگ هم در سد زم زم فراهم شده است که تجریه لذت بخشی را برایشان فراهم می کند.

زیبایی های اطراف سد که چشمتان را خیره خواهد کرد

دور تا دور دریاچه پر از درخت بوده و از جنگلی انبوه پوشیده شده است. خوشبختانه در این جنگل ها از هیچ حیوان وحشی خبری نیست. با تابلوهایی هم که نصب شده هیچ خطری را برای گم شدن احساس نخواهید کرد. تعدادی آلاچیق و کلبه را هم در قشنگ ترین قسمت های جنگل می توانید پیدا کرده و در آن ها استراحت کنید.

از تماشای مه روی دریاچه لذت ببرید

بعضی مواقع مه غلیظی به جنگل ها حجوم می آورد که به تدریج قسمتی از دریاچه را هم در خود پنهان می کند. در این هنگام می توانید تعدادی از زیباترین عکس ها را از خود و طبیعت پشت سرتان تهیه کنید. اگر بعد از مدتی شلوغی و سر و صدای مردم دلتان زد، بهتر است کمی به جلو رفته و از دهکده ی کوچکی که در همان حوالی قرار دارد بازدید کنید. حتی می تواند از روستایی ها لبنیات محلی خوشمزه ای را تهیه کنید و برای سوغات به شهرتان ببرید.

باشگاه سوارکاری در دریاچه سد زمزم

در نزدیکی سد زم زم یک باشگاه سوارکاری جالبی هم فعالیت می کند. در این باشگاه به شما طریقه سوارکاری آموزش داده می شود. تعدادی اسب سفید و قهوه ای را هم به آنجا آورده اند تا گردشگران در صورت تمایل سوارکاری کنند.

ارسال پاسخ

متن ابزارک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است .

آخرین دیدگاه‌ها

    GDPR