جنگل راش

جنگل راش

جنگل راش یکی از چندین جنگلی است که در استان مازندران و نزدیکی روستای سنگده قرار گرفته است. این جنگل، به خاطر موقعیت جغرافیای ویژه و قدمتی که دارد، از ویژگی های منحصربفردی برخوردار بوده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

تمامی این ویژگی ها را، با نزدیک تر شدن به آن، خواهید دید. اولا جاده ای که شما را به جنگل می رساند، به قدری زیباست که خستگی راه را از تن شما ربوده و با طبیعتی که دو طرفش را احاطه کرده چشمتان را خیره خواهد کرد. باد سردی که در راه به پوستتان برمی خورد و رطوبتی که در هوا احساس میکنید، بسیار لذت بخش است.

جلوتر که بروید، به راش، جنگلی پر از درخت خواهید رسید. جنگلی که اگر در میانه آن بایستید و به بالا نگاه کنید، به جای آسمان آبی، با شاخ و برگ های درختان چشم در چشم می شوید. درخت های این جنگل آنقدری نزدیک به هم رشد کرده اند، که شاخه های آن ها به یکدیگر متصل شده و همانند سقفی تمامی آن را پوشش داده اند. تنه قهوه ای رنگ و تنومند آن ها پر از خز و سبزه است. اگر آن ها را با دقت بررسی کنید، حلزون هایی را خواهید دید که روی برگ ها جا خوش کرده و در حال استراحت اند.

بیشتر افراد برای لذت بردن از سکوتی که در این جنگل حکم فرمایی می کند، بدون ترس و وحشت، تا دل آن پیش میروند تا به آرامشی مطلق دست یابند. اینجا همان محلی جادویی است که در آن هیچ خبری از هرج و مرج و شلوغی نیست. حتی سکون آن، گردشگران را به قدری غافلگیر می کند که آن ها هم با صدایی آهسته با هم صحبت می کنند تا نظم جنگل را به هم نزنند.

در حین قدم زدن در لابه لای درختان راش، با یکی از زیباترین مناظر آن رو به رو خواهید شد. مه ای مبهم که به تدریج به سمتتان سرازیر می شود. این مه می تواند احساسات مختلفی را درونتان برانگیزد. گاه زیبایی های آن را تحسین کرده و بعضی مواقع هم از گم شدن در درون آن وحشت زده خواهید شد.

اگر می خواهید تمامی زیبایی های این جنگل را ببینید و از شگفت انگیزترین مناظر آن بهره ببرید، باید برنامه بازدید از آن را برای پاییز بچینید. در این فصل، راش به اوج زیبایی اش می رسد. برگ درختان بر سطح زمین ریخته و همه جا قرمز رنگ می شود.

اما اگر ترجیح می دهید، در فصل بهار و تابستان به آن سفر کنید، باید هوای شرجی جنگل را در نظر بگیرید که بعد از چند ساعتی، تنفس را برایتان سخت کرده و ممکن است احساس خفگی کنید. فاصله تهران تا جنگل راش با اتومبیل شخصی تقریبا 4 الی 4.5 ساعت می باشد. بهتر است هنگام بازدید، لباس خنکی بپوشید.

ارسال پاسخ

متن ابزارک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است .

آخرین دیدگاه‌ها

    GDPR