آلاشت

آلاشت

در شمال ایران تعدادی از زیباترین شهرهایی قرار گرفته که دیدن هر کدام از آن ها می تواند برای گردشگران تجربه ای بینظیر و خاطره انگیز باشد. تعداد این شهرها کم نیست، در حقیقت چندین ماه زمان لازم است تا همه آن ها را شناخته و از جاذبه هایشان بازدید کنید. آلاشت، یکی از این شهرهای مشهوری است که در ارتفاعات شهرستان سوادکوه استان مازندران قرار گرفته و از طبیعتی شگفت انگیز برخوردار است.

به آلاشت که قدم بگذارید، از یک طرف معماری ساختمان های قدیمی آن جذبتان خواهد کرد و از طرف دیگر هم دشت های سرسبز و آب و هوای خوشش سرمست تان می کند.

این شهر از قدمت زیادی برخوردار است. بیشتر شهرتش را از این سبب دارد که محل تولد رضا شاه بوده است. از جمعیت زیادی برخوردار نیست و شهر شلوغی هم نمیباشد. همین مسئله می تواند یکی از نقاط قوت آن برای جذب گردشگران باشد. اگر مثل تمامی ایرانی ها دوست دارید در تعطیلات به شمال پناه ببرید اما از ازدحام و شل وغی نفرت دارید، آلاشت شما را نجات خواهد داد.

این شهر بسیار جذاب است و آنقدری نقاط دیدنی دارد که تا چند روز شما را سرگرم خود می کند. علاوه بر آن صحبت کردن با مردمان مهمان نواز آلاشت، آشنا شدن با فرهنگ آن ها و امتحان کردن غذاهای محلی خوشمزه و اصیل این شهر هم برایتان لذت بخش خواهد.

معنای آلاشت چیست و چرا نام این شهر را آلاشت گذاشته اند؟

آلاشت یک کلمه مازندرانی است که به معنی پناه گاه و یا آشیانه عقاب می باشد. گویا از زمان های قدیم، در آسمان این شهر تعداد زیادی عقاب دیده شده که بنظر می رسد در کوه های آن زندگی می کنند. امروزه هم با سپری کردن مدت کمی در دشت های آلاشت اگر به قدر کافی شانس داشته باشید، تعدادی از عقاب های قهوه ای رنگ و بزرگی را خواهید دید که با سرعت زیادی در حال پروازند.

تعدادی از جاذبه های این شهر که می تواند گردشگران را به خود علاقه مند کند:

این شهر که در ارتفاعات قرار گرفته و از آب و هوای منحصربفردی برخوردار است از پوشش گیاهی و حیوانی بسیار متنوعی برخوردار می باشد. می توانید گیاهان کمیاب زیادی را از شهر تهیه کرده و یا با دستان خودتان بچینید. پیک نیک در دشت های سرسبز و تماشای دره هایی که به تدریج در پشت مه پنهان می شوند، یکی از مناظر زیبایی است که در آلاشت شاهدش خواهید بود.

در فصل تابستان، اگر از هوای گرم و حرارت بالای خورشید در شهر خود خسته شده اید، بهترین مکانی که می توانید بخاطر آب و هوایش بدان پناه ببرید، آلاشت است. این شهر همیشه خنک بوده و حرارت دمای ایده آلی دارد. مخصوصا اگر به قله کوه های آن صعود کنید، علاوه بر لذت کوهنوردی از وزش باد خنک لذت خواهید برد. خانه های این شهر عمدتا آجری هستند و سقف های آن ها پوشیده از چوب است. جو خانه ها بسیار صمیمی بوده و با اهالی به سرعت دوست خواهید شد. آنها با خوراکی های خوشمزه ای از شما پذیرایی می کنند و بسیار انسان های مهربان و مهمان نوازی می باشند.

رصدخانه، مساجد قدیمی، روستاها و خانه رضا شاه که امروزه به موزه مردم شناسی تبدیل شده است از مهمترین جاذبه های این شهر می باشند. همچنین در چند کیلومتری این شهر چندین آبشار زیبا و پل های قدیمی هم وجود دارد که به دیدن آن ها نیز می توانید بروید. برای اقامت گردشگران سوییت های هم ترتیب دیده شده است که نسبت به اجاره خانه و یا اقامت در هتل قیمت بسیار پایینی دارند. اگر قصد این را دارید که چادر زده و شب را در دشت بگذارید حتما باید هوای سرد آن را در نظر بگیرید که می تواند شما را فراری دهد.

 

ارسال پاسخ

متن ابزارک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است .

آخرین دیدگاه‌ها

    GDPR